Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Knihy

Problémom je nájsť v tých osadách nejaké knihy. Aspoň Bibliu. To je podľa mňa hlavný problém.
 
Hodnoť

 

To je kto ten “biely vykorisťovateľ”?
Nehanbíš sa ani trochu za to , čo si napísal?
 
Hodnoť

 

myslel som, ze romovia uz stat maju - Biharistan. sice len ako spolkovy stat Indie ale predsa. odporucam pozriet si statnu vlajku.
 
Hodnoť

podľa

mňa je to presné a trefné pomenovanie daného stavu, ale ako ho riešiť? Zmeniť?
 
Hodnoť

Nuž -

- to "pomenovávanie problémov" Vám ide excelentne, ale konštruktívnych riešaní nemáte ani čo by sa vošlo za nechtík na malíčku nohy ročného dieťaťa.
A že "Rómsky štát" - na kieho ďasa by Vám bol? Veď väčšina Rómov ako - tak zvláda spravovať svoju domácnosť.
A tí bieli vykorisťovatelia - to čo má znamenať, p. Kmeťo? To mienite dokedy urážať majoritu, väčšinu nielen na Slovensku?
Zdá sa, že tu vzniká akési hnutie a la Gopsy Live Matter. Alebo skôr Gipsy Lóve Matter :-)
 

Martin

Nepochopili ste ten článok.
 

Jasné -

- nič nechápem, ničomu nerozumiem...
Ozaj, p. Kmeťo, "popasujte sa" s 'y' a s 'i' na konci prídavných mien. Keď už píšete o vzdelanosti...
 

...

v tej vete su slova biely vykoristovatel v uvodzovkach pan Droppa .
 

Presne toto...

...je v článku, kopírujem text - CtrlA + CtrlC + CtrlV:
Či už ide o Francúzsko, Taliansko, Belgicko, Maďarsko, Srbsko, Švédsko, zdá sa, že nikde nie sú neprispôsobivými Rómami nadšení. Čo tak začať uvažovať o vytvorení samostatného rómskeho štátu, kde by nebola diskriminácia, rasizmus, a bieli vykorisťovatelia? Rómovia hovoria nie! Nevieme si predstaviť Rómsky štát. A zrazu na povrch vyplávali názory identické s bielymi "vykorisťovateľmi".
Vidíte tam slovné spojenie 'bieli vykorisťovatelia' v úvodzovkách? Ja nie.
 

...myslel som ze chapete

P.dropa co do vas voslo,to fakt v kontexte clanku nevidite ze biely vykoristovatel je z nadsazkou napisane. CO STE ZA CLOVEKA JAK OSA STE KMETO
 

Pán Kmeťo,...

...prepáčte, mimo ste Vy.
Vy vypisujete o bielych vykorisťovateloch - nie ja.
Vy neustále nariekate nad tým, čo všetko má a musí dostať od spoločnosti naša rómska komunita, nie ja.
Dobre to napísala diskutujúca 'viviane2' - citujem: "Ó, ja biela vykorisťovateľka,. idem makať , aby bolo na dane!"
Vy, p. Kmeťo, nemáte v sebe ani štipky cti a snahy aspoň sa poďakovať väčšine, pracujúcej na "istoty" pre menšinu.
A čo som ja za človeka? Nuž, napr. pred pár týždňami som zohnal dobre platenú prácu pre početnú skupinu Rómov - murárov. Na niekoľko týždňov. Koľkým Rómom dávate prácu a výplatu denne Vy, p. Kmeťo? A koľko Nerómov zamestnávate?
A teraz prepáčte, musím pracovať.
 

... nemám slov ...

Martin, toto si už prehnal, ja mám poďakovať väčšine, a kto poďakuje mojím rodičom a mne celý život poctivo pracujem. Chytil si sa jedného slova a neberieš do úvahy kontext článku, pretože ti to tak vyhovuje... napadajú ma na tvoju tak šťavnaté slova, len nemôžem ich tu napísať.... To čo si ty dovoluješ voči mne? Čo mi ideš vytýkať, že píšem otvorené články alebo že napíšem slovo čo sa t tebe nepáči ale v kontexte článku slovo je nadsádzka... Čo si ty dovoluješ, nemám slov.... K otázke zamestnávania Rómov, ja nezamestnávam Rómov, lebo sám som radový zamestnaec, nie som podnikatel, som bloger, a pracujem v hromadnej doprave... Som potivý a slušný človek, žijem a pracujem... ty sa nestavaj do úlohy zástancov Rómov , je to veľa ludí ktorí skutočne vedia po pracovnej stránke pomôcť aj Rómom, no ty si to není aj ked sa snažíš tak pôsobiť... Ako toto čo si ty dovoluješ je veľa... Doposial som k tebe pristupoval v rámci diskusie trpezlivo, občas aj tvrdšie, ale toto si prehnal, ja mám ďakovať väčšine a prečo ? Ved tak robím ako aj tá väčšina.... Nemám slov...
 

Pán Kmeťo,...

...myslím si, že by ste mali veľmi vážiť a zvažovať slová a slovné spojenia, ktoré napíšete ako do článkov na blogu, tak i do diskusií.
A ďakujem za vari až výhražný e-mail.
Nemám slov.
 

bez slov

Bez slov by som bral tvoju Martin kritiku na môj článok keby bola opodstatnená, ale nebola, ved aj iný ti napísali to iste, len ty si myslíš že máš patent na pravdu... Z kontextu si vybral jedlo slovo a tým operuješ, na bývalého novinára to musíš dobre vedieť, že kontext môjho článku hovorí o niečom inom sa ty snažíš to obrátiť... A slovne spojenia? Tak prrr lebo takú špinavosť čo si ty dovoluješ, aby som sa ja poďakoval väčšine za menšinu si dovolí napísať len.... A emali som ti napísal čo si o tebe myslím, si kus.... Ja nemám slov, ja mám sa podakovať väčšine ? to je čo ? ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Co ? Už také slovne spojenie by som si nedovolil ani ja.... Čo kolektívna vina ? Keby som tak sa mal nato pozerať ako si to ty napísal, tak potom ďakujem väčšine že tu máme rozkradnutý štát !!!! To nemá chxybu čo si si dovolil.... Pnae Bože čo sa ty načšo hraš fuj
 

Pán Kmeťo,...

...fujkajte si nad čím - kým chcete.
Nič som nevytrhol z kontextu.
Na Vašich bielych vykorisťovateľov Vás už upozornil diskutujúci Miro Perniš - ešte skôr než ja, citujem ho: "To je kto ten “biely vykorisťovateľ”?
Nehanbíš sa ani trochu za to , čo si napísal? " Zverejnil príspevok 30. 6. 2020 o 14:48 hodine. Na neho prečo nereagujete?
A dajte mi pokoj.
 

Ja nefnukám

Tak ako Vás upozornili čitatelia, že článok ste nepochopil ... A pojkoj, to vy mna stále otravujete, ste ako dotieravá mucha... A tu je vidieť aký ste charakter pán tam, vyberiete komentár podobný vám ale že iný vám tam tiež píšu, že článok ste nepochopil alebo že to je v úvodzovkách nevidíte... Bože môj fuj
 
Hodnoť

 

No ja neverim vlasrnym ociam! Lezim na zemi,.kopkam nozicjami a rehocem sa velmi!!!! Kolke precitnutie!
O ja biela vykoristovatelja,.idem makat , aby bolo na dane!
Fuj, ale mi same skarede slova napadaju!
 
Hodnoť

Niektoré veci fungujú

len pod tlakom. Ak sa inak nedá.

Predstavte si, že by všetkých neprispôsobivých (bez ohľadu na národnosť) vozili na nejaký dostatočne veľký opustený ostrov. Dosť veľký na to, aby pracovitých ľudí uživil. Ak by sa teda predtým všetci navzájom nepozabíjali. Mnohí by sa, ale napokon by tí pozostalí našli spôsob, ako spolu existovať a prežiť. Lebo by nemali na výber. Museli by si sami stanoviť nejaké pravidlá.

To nie je fikcia. Británia kedysi vyvážala svojich problémových občanov napr. do Austrálie. To už dnes nejde. Alebo vzbúrenci z lode Bounty, aj s domorodými nevestami, ktoré vzali so sebou z Tahiti. Usídlili sa na zašitom tichomorskom ostrove Pitcairn. Po začiatočnej idylke prišlo na hádky, mužská časť bývalých námorníkov sa skoro vyzabíjala, ale napokon tí, čo prežili, ostali fungovať a fungujú tam už vyše 200 rokov.

Boli to všetko poučné sociologické experimenty, aj keď zväčša neplánované. Dnes by to asi nebolo možné realizovať (lebo sme takí zošnurovaní zákonmi, a chýba vhodné voľné územie), ale mňa by fakt zaujímalo, ako by sa vyvíjala civilizácia neprispôsobivých osadníkov v takto postavených podmienkach. Bol by to drsný zákon džungle, viem. (V dnešných pomeroch si skôr viem predstaviť, že by nejaká súkromná spoločnosť kúpila odľahlý ostrov, navozila tam neprispôsobivých, a monitorovala dianie formou reality show. Kým by nedorazila armáda a humanitárna pomoc...)
 

Zoberme čisto teoreticky,

žeby Rómovia dostali teritórium s autonómnou samosprávou, akýmsi parlamentom vajdov. Namiesto prezidenta by mali ako to už u nich chodí kráľa. Všetci by museli opustiť chalupy, prispôsobiví aj nie, medzi inými aj p. Kmeťo. Vymedzené hranice by sa strážili. A boli by ponechaní sami na seba s tým, že ich inteligencia, ktorá stále hovorí o diskriminácii a o tom, čo by bolo keby bolo, by dostala zelenú. Určite by sa na začiatok našli aj nejaké zdroje cez presmerovanie eurofondov, ale na chod tohto útvaru by si museli sami nájsť zdroje. To znamená pracovať a odvádzať poplatky a dane. Tentokrát bez diskriminácie zo strany gadžov. Ako by to dopadlo?
Aj bez popustenia uzdy fantázie tuším. A preto radšej to ani nenapíšem.
Aby som neporušil žiadny kódex.
K tomu, čo by bolo ak by bolo, by sa mohol vyjadriť najskôr asi sám bloger.
 
Hodnoť

Toto je zaujímavý námet

Až tu zisťujeme, že to nie je možné.
Aj keď Rómovia nemajú svoje územie, európske štáty by sa ochotne poskladali, aby kúpili Rómom rozsiahle územie , kde by mohli vzniknúť Spojené Rómske Vajdovstvá (SRV). Dokonca aj počiatočný kapitál by mohli dostať, materiál a potraviny na celý rok pre začiatočný štart.
A teraz domyslite úplne prirodzené pokračovanie takéhoto scénára.
1/ Okolité krajiny by museli prísne chrániť svoje hranice pred nájazdmi maloletých lúpežníkov zo SRV na zemiakové plantáže.
2/ Okolité krajiny by museli stanovovať kvóty pre prijímanie utečencov zo SRV.
3/ Okolité krajiny by museli dobrovoľne vyvážať hnijúci odpad zo SRV
atď...
Takže táto humánna možnosť nie je reálna.
Tak čo je reálne a spravodlivé?

Riešenie „rómskej otázky“ je jednoduché:
DAŤ UŽ KONEČNE RÓMOM ROVNAKÉ PRÁVA AKÉ MÁ MAJORITA !
Je to
Právo byť prísne potrestaný podľa zákonov krajiny, v ktorej žijú !!!
 


Najčítanejšie


 1. Dominik Parajka: Vyskúšal som najlacnejšie jazdené kombi na Slovensku - Škoda Felicia Combi test 5 546
 2. Michael Achberger: 40 faktov o chudnutí: tieto informácie si zapamätajte 5 530
 3. Ľubomír Belák: Pán premiér Igor Matovič, zastavte sa! 5 443
 4. Július Kovács: Kmotrík mladší, jeho skutočné povolanie? Syn. 3 941
 5. Rudolf Pado: Tak všetci stiahnime chvosty ... 2 856
 6. Miroslava Arpášová: Neverím v Borisove peniaze ani filantropiu 2 513
 7. Stanislav Martinčko: Šťastnú cestu pán Bödör!!! 2 442
 8. Ctirad Klimčík: Prechmaty a prehmaty alergológov a neurológov 2 341
 9. Ondrej Prostredník: Joch verí, že ideál katolíckej rodiny sa presadí evolučne 1 819
 10. Katarina Antenozio: Miesto, kde sa neumiera 1 663

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Sudca Špeciálneho súdu, sudca Truban, prepustil Norberta B
 2. Miriam Studeničová: Informácie! Požehnanie alebo skaza?
 3. Filip Colombo: Igor, upokoj sa
 4. Martin Pechovský: NOVÉ TITULY ZA MENOM? ALEBO AKO PREDÍSŤ „RÝCHLOPEČENIU“ A ZAMERAŤ SA NA KVALITU?
 5. Ivan Čarnogurský: Ako sme prechádzali hranicou
 6. Vladimír Bohm: Dôvod nepokojov v USA, alebo prečo nenávidíme odlišnosti a ako to vyriešiť?
 7. Miroslava Arpášová: Neverím v Borisove peniaze ani filantropiu
 8. Team Vallo pre Ružinov : Prečo sme nepodporili kúpu ružinovského parkoviska za 2.6 milióna?
 9. Miroslav Galovic: Slovenské Černobyle VI. Bývalá psychiatrická liečebňa v Bytčici. Kaštieľ.
 10. Štefan Vidlár: Ty Boh môj samojediný!


Už ste čítali?