Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Som Róm... Som preto iný? Podľa Mazureka a jeho rasovej teórie áno... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Veľmi nebezpečný článok.

Redakcia by ho mala zmazať. Hneď.
 
Hodnoť

Pán Kmeťo,...

...treba si uvedomiť, že hlavne M. Mazurek je zdatný rečník, veľmi dobre budiaci dojem, že má pravdu, že hovorí pravdu. To ľuďom mdlej mysle, alebo tým, ktorí sa o veci nezaujímajú hlbšie, podrobnejšie, celkom stačí. Ďalej si treba uvedomiť, že M. Mazurek a kotlebovci rozprávajú o dávno "prepratých" veciach, o tom, o čom sa rozprávalo dlhé desaťročia dozadu a už je to napokon dávno za nami - napríklad rasová segregácia v USA. M. Mazurek a kotlebovci nemajú (dva mesiace pred voľbami!) žiadny seriózny predvolebný program - a to nielen vo vzťahu k riešeniu rómskych tém či problémov. Oni nemajú žiadny program. A hľa, pozrime sa - to, že nemajú program, tak to im celkom pokojne stačí na opakovaný dvojciferný percentuálny výsledok v predvolebných prieskumoch. A to už nie je o kotlebovcoch - to je o voličkách a voličoch na Slovensku.
K téme Vášho článku ešte dodám: Pozrite si v televízii film Farba víťazstva - vysielajú ho 29. XII. a v reprízach 1. a 2. I. Je o bežcovi z USA J. Owensovi, nakrútený podľa skutočných udalostí. Možno z filmu načerpáte viac pozitívnej energie. Aj keď, myslím si, ten film by si mal najskôr pozrieť M. Mazurek.
Na rozdiel od predrečníka v diskusii sa nedomnievam, že je Váš článok "nebezpečný" a treba ho "zmazať."
 

... nechápem prečo by mal byť zmazaný

To čo pán Mazúrek hovorí, to je nebezpečné nie to čo ja píšem v článku... O veciach ktoré prezentuje Mazurek, Kotleba a LSNS treba otvorene hovoriť, aby Ľudia si uvedomili nebezpečenstvo ktoré predstavujú pre každého človeka !!! O to viac keď preferencie fašizmu na Slovensku stúpajú... Prečo takto nepíšete o kanáloch na ktorých fungujú Kotlebovci, voláte po zmazaní článku ktorý len reaguje na fakt rasovej teórie ktorú verejne prezentoval Mazurek... Kmeťo
 

Počkajte, pán Kmeťo,...

...aby sme sa pre nedorozumenie nepohádali:
Ja som na konci môjho príspevku zareagoval na to, čo napísal nejaký "týdnový oggir," citujem ho:
"Veľmi nebezpečný článok. Redakcia by ho mala zmazať. Hneď."
Moja reakcia na to je taká, že Váš článok nie je "nebezpečný" a redakcia by ho nemala "ihneď zmazať." Nevidím na to najmenší dôvod.
A áno - kotlebovci, M. Mazurek a spol. síce nedostávajú priestor v klasických, štandardných, serióznych médiách - a tak im celkom bohato stačia sociálne siete, ich weby, akýsi rádiový vysielač a pod. A ľudia to čítajú, počúvajú.
 

 

Upokojte sa, Kmeto, Cigáni sú príslušníkmi bielej rasy.
Btw., Hitler sa mýlil. Ukrajinci/Rusi sú blonďaví preto, lebo sú potomkami Vikingov (Varjagov). Títo v 9-om st. n. l. založili ruský štát so svojím severným centrom Novgorodom a južným centrom Kyjevom, aby mohli sledovať a zabezpečovať ochranu svojich riečnych a dopravných ciest od Baltu cez Čierne more do Byzancie.
 
Hodnoť

Vážený pán bloger,

založte si súkromnú firmu a 10% všetkých vašich zamestnancov bude tvoriť jedna skupina, ktorá sa bude neustále zašívať, ich pracovná morálka bude na bode mrazu, ich produktivita práce bude nulová, no každý mesiac v deň výplaty im budete musieť zo svojho vyplatiť štátom stanovenú čiastku. Ako by sa vám to páčilo? Nedeje sa niečo podobné s istým etnikom v našom štáte? Česť výnimkách, ktorých je ale veľmi málo.
 

Vážený pane.

Roky tu na funkciách živíme príslušníkov bielej rasy, ktorí kradnú horšie ako Vami kritizovaných 10 %. Členovia zlodejskej strany Zder, sa tu spávajú ako na dobitom území, ukradnú aj to čo je privarené. A Vy sa tu budete navážať do 10 %, aká je ich pracovná morálka. To čo rozkradnú príslušníci tohto etnika je šumafuk, napríklad oproti mýtnemu tendru. Tam sme všetci zaplatili skoro 2 miliardy eur a výsledok je pár km diaľnice a väčšina skončila na tých "správnych našich kontách". Tak tu netárajte sprostosti. Tu sa rozkradnú miliardy ročne, to Vám nevadí, asi sa na tom spolupodieľate, ale budete si vybíjať zlosť na 10 % menšine.
 

 

Uf, tomuto sa hovori odvadzanie pozornosti od jadra veci.
On pisal o jednom probleme, ty zas o inom. To ze on napisal o jednom problem neznamena, ze jeho problem je nepodstatny a ma riesit tvoj problem. Takze tu netaraj ty sprostosti.
 

 

Z tejto úvahy potom logicky vyplýva, že keď sa nám konečne podarí zvoliť politické strany, ktoré preorú skorumpované súdnictvo, políciu a štátnu správu (čo sa v podstate dá, len treba "politickú vôľu"), 10% občanov sa švihnutím čarovného prútika začne správať ako majorita.
 

 

Trochu do veci, nemyslíš pán "vajda"?
 
Hodnoť

Dokazal by som suhlasit

s takmer celym clankom, az na stale opakovany omyl, ze zo strany vacsinoveho obyvatelsta ide o predsudky. O predsudky moze ist iba u ludi ktori sa do spolocnosti neprisposobivej casti spolocnosti nikdy nedostali. U ostatnych ludi nejde o predsudky, ale o skusenosti. A nic na tom nemeni ani urcite percento vynimocnych ludi pochdzajucich z romskeho etnika, ktori vysoko prevysuju priemer populacie na Slovensku. Ide o zanedbatelne percento a ja si ich vazim preto, ze napriek objektivne znevyhodnenej startovacej ciare dokazali to, co mnohi ini z vacsinovej populacie neboli schopni. Ale oni nie su problem, ani ich nikto nepovazuje za menejcennych kvoli ich povodu. Ide o to, ze percentualne zastupenie kriminalnikov je oproti vacsinovej populacii niekolkonasobne vyssie. Skuste sa vyjadrit k tomuto problemu, ktory vychadza z rodinnej vychovy a nie z farby pokozky. Bez ohladu na reci hlupakov typu Mazureka, fakt je, ze negativnych skusenosti pri kontakte s romami maju ludia omnoho viac ako pozitivnych. A to uz je miera tolerancie dost zdeformovana a drobne priestupky uz ledia ani nevnimaju. Nepokusajte sa ma obvinit zo zaujatosti, dost som sa natrapil s "neexistujucimi" negramotnymi, kym sa naucili aspon trocha citat a pisat.
 

Niet čo dodať.

Krátko, múdro, výstižne...Ďakujem.
 

HM

Aj áno, ale bieli zlodejit kradnú 1000 krát viac ako všetci rómovia dokopy, pozri Kocner, basternak, Slota atd
 

Asi si nepochopil

o com pisem v mojej reakcii na clanok. Nie je rec len o kradnuti, ale celkovo o asocialnom az antisocialnom spravani, nie len o zlodejine. Samozrejme, ze skoda pri zlodejinach tzv. bielych golierov je vyssia, ale len preto, ze primitivni zlodeji nedisponuju takymi moznostami a schopnostami. Zameriavaju sa na drobnejsie kradeze, ale hlavne nasilne trestne ciny kde ich nebezpecnost spociva hlavne v tom, ze mieria na zdravie a zivot obeti.
 
Hodnoť

Silu fašistov

"oceníme" až vtedy, keď časť z nás príde o svoje práva len kvôli svojej inakosti. A to nie je len rasa, ale aj sexuálna orientácia, svetonázor...neskôr farba očí, množstvo vlasov, hmotnosť alebo veľkosť nosa. Je to cesta do pekla a je jedno ako to kto nazýva.
 
Hodnoť

HM

Ale načo to rozoberať, stačí sa na nich hsls pozrieť a je to jasné: mazurek, mizik, Kotleba, atď. Exotická rada sama osebe.
 
Hodnoť

Pán Kmeťo, nenahnevajte sa prosím na mňa

Pán Kmeťo, nenahnevajte sa prosím na mňa, ale už vo vašom nadpise článku je nesprávna vec. Pýtate sa v titulke, či ste iný, keď ste Róm. Ste iný, áno ste iný ...a to je moc dobre. Boh nás chce mať všakovakých a to je dobre. Zdá sa, že ten vyfabrikovaný nadpis o vás niečo hovorí. Minimálne to, že ste asi z Detského domova. Nie ste "uzrozumený" s tým kto vlastne ste. Normálny Róm by taký nadpis nikdy nenapísal. Iba taký, ktorý nemá rád svoje Rómstvo a silou mocou sa chce začleniť k majorite. A to nie je dobré. Pretože nepatríte nikam a vlastne patríte všade. Chýba vám autenticita a ozajstnosť a to vidieť aj na vašom blogu o tej Rómke, ktorá komentovala tých ubožiakov z toho zhoreneho domu a tiež o Jacksonovi a pedofíli. Je symptomatické ako sa vyjadrujete a ako vystupujete. Až dozrejete na to, že budete na svoje Rómstvo raz pyšný, ozvite sa a môžeme pokračovať v debate.
 


Najčítanejšie


 1. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv... 44 826
 2. Július Kovács: Obchodníci so smrťou oháňajúci sa národom a náboženstvom. 5 514
 3. Ľubomíra Romanová: O ventilátoroch a ľuďoch... 5 456
 4. Michal Porubän: Vyzývam tretí sektor v čase pandémie alebo ako poslanec Blaha dezinformuje a šíri nenávisť 5 384
 5. Marian Baran: Domáca šunka 5 060
 6. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 4 360
 7. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 3 600
 8. Michael Achberger: Tento hormón dokáže urýchliť vaše chudnutie 2 368
 9. Július Kovács: Mohamedán Boris nahradil kapitána Andreja 2 275
 10. Anežka Gernešiová: Ako riešili pandémiu v minulosti? 1 880

Rebríčky článkov


 1. Zuza Ferenczová: PRÍRODA, ZABOČTE DOPRAVA / denník korona vírusu 12
 2. Richard Gajarský: Kde je môj respirátor?
 3. Vladimír Krátky: Nerobme si predel z Lukašenka !
 4. Tatiana Krčmáriková: Realitní makléri nevolať!
 5. František Cudziš: Štvorylka - „koronavírusovské podanie“ a lá STV1
 6. Martin Žilinčík: Orbánistan pritvrdzuje
 7. Miroslav Iliaš: Kresťania za odluku cirkvi (náboženstva) od štátu
 8. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv...
 9. Štefan Vidlár: Na Poňiky
 10. Viliam Majda: Bieda ŽSR


Už ste čítali?