Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

30 rokov po novembri 1989 sa necítim slobodne... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

tvoj blog je odrazom doby

ak sú zákony alebo inštitúcie zlé, potom nemá význam označovať Kotlebu za schvalovača zla. Zlo sú tie zákony a inštitúcie, ktoré mu nebránia vo vyjadrovaní.

ak sú zákony alebo inštitúcie v norme, potom nie je dôvod označovať Kotlebu za schvalovača zla, pretože k takému rozhodnutiu zatiaľ nedospeli.

Ak ty napriek tomu Kotlebu označuješ za schvalovača zla, potom chyba nebude v Kotlebovi, ale v tebe.

Mimochodom, ten posledný obrázok mi príde troška rasistický. Odhliadnem od toho, že "obeťou" je žena (dievča) a úchylákmi muži. Viac ma zaráža etnická nepodoba medzi tou ženou a mužmi. Niečo ako snedí ázijskí muži vs. biela európanka.
 
Hodnoť

autor

Keďže poznám tvoje ľavicovo orientované príspevky nemienim svoj príspevok písať k tebe, skôr k mladším, ktorí v komunizme ( reálnom socializme) nežili, či naň pre prílišnú mladosť zabudli....

V prvom rade treba zdôrazniť, že v roku 1989 nebolo na výber, ako naznačuješ. Komunizmus nezakapal pre prílišnú slobodu, výborne fungujúce hospodárstvo a krištáľovo čistú demokraciu.... Ak by nejakou náhodou pokračoval, skončili by sme, ako v Sovietskom zväze, Bulharsku a Rumunsku.... Teda s prázdnymi obchodmi ( mal som možnosť v roku 1989 vidieť v ZSSR obrovské samoobsluhy, kde boli úplne prázdne regály a predávali iba rybacie konzervy, sušené ryby a nalievané šťavy z uhorkových pohárov ), obmedzovaním dodávok elektriny a tepla behom dňa...

Druhým podstatným faktom bola a je, že mnohí sme o kapitalizme vedeli iba to, že v USA vešajú černochov na kandelábre. Preto po "nežnej revolúcii" došlo k všeobecnej eufórii a predstave, že po otvorení sa západu, po vstupe do EÚ, nastane absolútna sloboda, demokracia a náhle priletia kŕdle pečených holubov spoza hraníc Európskej únie všetkým priamo do úst.

Ale kapitalizmus je predovšetkým o tvrdej práci! Nuž a demokracia neplatí iba pre politikov a sporiadaných občanov, ale aj pre zlodejov, klamárov, podvodníkov, slabé sociálne vrstvy a bezdomovcov....V demokracii je totiž veľmi ľahké úrady oklamať alebo obísť, napríklad ako v súčasnosti, keď mladí, nelegálni, dospelí imigranti z Afriky a Ázie zahodia doklady a hrajú sa na deti...

Kedysi, ešte za komunizmu bol známy bonmot, že na čele sveta je vo vývoji USA, 20 rokov za nimi je západná Európa a ešte 20 rokov "tábor mieru a socializmu". Nuž a tých 20 rokov zaostávania za západom ešte stále krvopotne doháňame....

Posledných 30 rokov sa ti nepáči, sklamali ťa, nevyriešili sa mnohé spoločenské problémy. To je možno z tvojho pohľadu aj trochu pravda. Ale mierou spokojnosti nie sú tvoje extrémne postoje a túžby, na ktoré máš samozrejme plné právo, ale všeobecné a slobodné voľby. Tie začiatkom budúceho roka opäť raz rozhodnú o našom budúcom smerovaní.......
 
Hodnoť

Pan Kmeto

Precital som si vsetky Vase clanky,s ktorych na nestastie, bola velka vacsina zalozena
na priliz silnych predsudkoch a s tohoto dovodu vyzneli aj ako strasny horor.S tohoto
dovodu (a vobec nie sarkasticky) som Vam navrhol volit LSNS.
Tento prispevok pisem pre Vase mozne osvietenie.
Dovodim tym, ze v dnesnych dnoch uz netreba krvopotne vysvetlovat nikomu kam
dospelo vladarenie na Slovensku za poslednych 30 rokov.
Liberalni fasisti,ktori sa sice ohanaju demokraciou ale neuznavaju nazor nikoho ineho
len ten svoj,su tym pravym nepriatelom slobody slova.
Ponuknem len taky maly dokaz,ktory Vam mozno bude znamy,tento blog.sme,ktory
je silne politicky korektny,(za kazdu cenu) ma svojich "oblubenych" prispevkarov
na ktorych neda dopustit aj ked po opakovanom poruseni kodu su nezmazatelni,
menovite pan Droppa a nick maldovar.Takze treba rozlisovat cokoladu od hnoja.
Dnes som videl video a nejaky politik tam tiez vykrikoval o fasistoch a po nom mal
slovo pan specialny poslanec,(neviem ako sa vola),na romske zalezitosti.
Je velmi usmevne si vypocut od neho,(teraz pred volbami),ze vyse 300 milionov
Eur,ktore mali sluzit na osvetu a vyvin romskej komunity boli za poslednych styroch
rokov zvacsiny rozkradnute!Teraz mi prosim povedzte kto je fasista a zlodej?
V tom najlepsiom slova zmysle,preto som navrhol volit LSNS,pretoze uz naozaj neni
co stratit.
A.Spalovsky
JAR
 

 

LSNS je cesta spat k totalite ale k fasistickej. Ohanate sa nejakym liberalnym fasizmom, ktory iny nazor neakceptuju. Ten popis sa hodi na LSNS a jeho volicov. Prednedavnom poslanec za LSNS nastupil namiesto Mazureka a zacal hovorit o LSNS nie pozitivne a uz z neho sa stal zradca, ktoreho treba umlcat. LSNS je klon pospolitosti, a ti mali program okopirovany z NSDAP. Seky 1488 eur, zelena farba s RGB kodom 14 88 00. To su jasne odkazy, ze kotlebovci si len skryti obdivovaci Hitlera.
 

S tým, čo ste napísali,...

...sa dá len súhlasiť. A dodať, že K+ !
 

Dobrý deň, pán A. Spalovsky -

- anton000. V diskusnom príspevku píšete, citujem Vás:
"Ponuknem len taky maly dokaz,ktory Vam mozno bude znamy,tento blog.sme,ktory
je silne politicky korektny,(za kazdu cenu) ma svojich "oblubenych" prispevkarov
na ktorych neda dopustit aj ked po opakovanom poruseni kodu su nezmazatelni,
menovite pan Droppa a nick maldovar."
Môžete byť tej láskavosti a verejne, v tejto diskusii, napíšete a zdôvodníte, ako, kedy, v čom, ktorými príspevkami a pod. v diskusiách a hlavne ktorými článkami na mojom blogu na webe SME blog "opakovane porušujem kódex" (aký kódex - blogera a lebo diskutujúceho?)?
Obviňujete ma z niečoho, o čom nemám žiadnu vedomosť. Okrem toho - nie som si vedomý, že by som bol nejaký "oblubeny prispevkar."
Takže - poprosím Vás o podrobné vysvetlenie s argumentáciou a hlavne s dôkazmi. Ďakujem Vám vopred.
 
Hodnoť

Slobodná krajina je taká, kde

slobodne možno bez následkov vyjadriť, že sa cítim neslobodne.

Máte plné právo sa cítiť neslobodne a zároveň máte plné právo bez následkov konať všetko preto, aby ste ste ten pocit zmenili.
 

 

Všetci boľševici už 30 rokov vyplakávajú, že tu niet slobody. Vykrikujú, čo všetko nemôžu a čo všetko musia.
Ale boľševik si nikdy neuvedomí, že to môže vykrikovať slobodne. Pretože je zaslepený boľševik.
 
Hodnoť

 

A kedy by sa súdruh cítil slobodne ?
 
Hodnoť

Pravda a klamstvo ...

Je veľmi ťažko rozlišovať, čo je pravda a čo klamstvo, keď sme denno denne bombardovaní masívnou propagandou zliberalizovaných médií k čomu prispieva aj tá časť tzv. " demokratickej opozície ", ktorá tak ako aj pisateľ blogu a niektorí spoludiskutujúci do nemoty budú do sveta vykrikovať o nebezpečenstve fašizmu u nás a pri tom im vôbec nevadí, že tu namiesto hnedého fašizmu šarapatí ten červený. Je to červená mafia, červená chobotnica, ktorá celých 30 rokov od novembra 1989 gniavi našu spoločnosť prebujnelou korupciou a už takmer dokázanou konšpiráciou štátnych orgánov s domácim i zahraničným podsvetím. Pisateľ blogu správne popísal všetky neduhy, ktoré sa objavili po tzv. " Nežnej ",
ale ktoré bránia, aby sme precítili skutočnú a nefalšovanú slobodu a demokraciu, avšak prikláňanie sa k označovaniu kotlebovcov za fašistov, aj keď najvyšší súd to jasne vylúčil a nepotvrdila to ani výročná správa SIS je mierne povedané uletené a je jasne viditeľné, že sa tu zamieňa prianie za skutočnosť. Aj ten posledný obrázok autora blogu nielenže nekorešponduje s jeho obsahom, ale je aj dosť obscénny. Pliesť si ľudovosť a boj za to, aby sa mali ľudia lepšie s fašizmom je skutočne morbídne a zároveň aj smotno smiešne. Je treba si v celej hĺbke uvedomiť, že rozkradnutie cirka 1, 8 bilióna vtedajšej koruny, čo predstavuje cirka 36 mld. Eur nespôsobili kotlebovci, ale boľševická klika, ktorá sa dodnes vyškiera všetkým občanom našej krajiny a je doposiaľ nepotrestaná. Kočner a Bašternák sú iba na odlákanie pozornosti od tých skutočných vykonávateľov celospoločenského ZLA, ktorých naďalej z pozadia riadia oligarchovia - rýchlozbohatlíci z radov bývalých komunistov. ZLO treba neustále vyhľadávať, vyšetrovať, obviňovať a odsudzovať. No to treba ale to skutočné zlo, a nie si ho nahradzovať nejakým zástupným zlom. Túto taktiku perfektne ovládali komunisti a ich pohrobkovia to po novembri 1989 doviedli takmer do dokonalosti, že keď aj nenájdu reálneho nepriateľa, tak si ho vymyslia. Je smutné, že túto taktiku ešte aj dnes používa kde kto pod zámienkou boja proti fašizmu, ale v skutočnosti je to iba priehľadná snaha nahádzať svoju špinu na iných. A to sú všetci tí, čo beztrestne, bez rešpektovania prezumpcie neviny, bez rešpektovania rozhodnutia súdov a bez zistenia SIS neustále okiadzajú a znevažujú ĽS NS, ktorá to najhoršie čo robí je to, že nikoho neosočuje, nikoho nebije, nikoho neokráda, nikoho neklame, naopak snaží sa pomáhať chudobným a odkázaným, ba čo viac, chová sa v politickom zápase ako riadne zvolená demokratická politická strana, keď naopak tí, čo si hovoria, že sú demokrati sa chovajú ako fašisti a nevyberanými spôsobmi neustále vykrikujú o potrebe boja proti fašizmu, ale pre ľudí okrem klamstva a rozkrádania ond novembra 1989 neurobili takmer nič, iba ak pre seba a svojich blízkych. Ak by tzv. " demokrati skutočne niečo dobré pre ľudí urobiť, nevyrábali by ako na bežiacom páse hrubé biblie o tom ako chcú ľuďom pomáhať, ale v tých hrubých volebných programoch okrem vzletných frázy a nič nehovoriacich a nekonkrétnych sľuboch nenájdete ani za mak toho, čo by ľuďom mohlo reálne zlepšiť ich život a urobiť demokraciu lepšiu, spravodlivejšiu, pravdivejšiu a slobodnejšiu. O ich neochote pristúpiť k takýmto počinom postačuje iba jeden jedinký dôkaz : ani jeden politický subjekt nemá zatiaľ vo svojich volebných programoch zmenu alebo úpravu absolútne nedemokratického volebného zákona, ktoré nám tu zanechal ako neblahé dedičstvo Mečiar a jeho HZDS. Ak sa chceme vytešovať z neexistujúcej skutočnej slobody, spravodlivosti, pravdy a demokracie, sme naivní.
 
Hodnoť

Zareagujem len na záver...

...Vášho článku, kde píšete, citujem Vás:
"My všetci by sme si mali uvedomiť, že demokracia a sloboda nie je o akceptovaní násilia, extrémizmu či morálneho úpadku, ale že demokracia a sloboda, po ktorej tak všetci voláme je o dodržiavaní zákonov a morálnych hodnôt človeka ako takého. Sloboda nie je o beztrestnosti, svojvoľného správania sa a konania, pretože zatiaľ ako sa zdá v takejto demokracii a slobode žijeme."
Aké vzletné slová, pán Kmeťo, o demokracii a o slobode. Lenže - akosi sa mi bijú s tým, ako konkrétne Vy konáte - teda píšete. V skutočnosti si Vy, pán Kmeťo, tú slobodu predstavujeta aj tak, že môžete komukoľvek inému - a beztrestne! - adresovať Vaše urážky, slová ponižovania, očierňovania, ale - hlavne a predovšetkým - klamstvá. O mne ste opakovane, niekoľkokrát, napísali, že som imbecil, ešttébák, pred rokom 1990 komunistický novinár, dokonca som, podľa Vás - a to vyše 74 rokov po II. svetovej vojne - esesák. To ste popísali, keď som sa ohradil, tak ste to len zopakovali. Nepopriete to, nijako to nezahovoríte, napísali ste to do verejného priestoru.
Takže, pán Kmeťo, bolo by dobré, keby ste si slobodu nepredstavovali tak, že budete slobodne šíriť urážky, lži, klamstvá, výmysly, osočovania a podobne.
 

Pan Droppa

Nemal by som,ale nech je sranda.Vy ste asi bud nepricetny alebo snad este nieco horsie.
Pouzivam teraz plnu slobodu slova,precitajte si prosim po sebe posledny odtavec tohoto
prispevku a potom vasu reakciu na moju osobu s 25.oktobra aj s vasim bratom v triku
Mal-dovarom.
Nemusite odpovedat, neni som zvedavy.
 

Vtedy som napísal len to,...

...čo napíšem aj teraz:
Vy, pán anton000 - A. Spalovsky, ste priaznivec Kotlebovej strany ĽSNS, kotlebovcov. Ste sympatizantom, podporovateľom kotlebovcov a dávate tona vedomie v mnohých Vašich diskusných príspevkoch, aj v tejto diskusii (viď vyššie) kde odporúčate voliť ĽSNS.
Nič iné som nenapísal, a je to pravda.
Tak teda buďte čestný a chlap a priznajte to otvorene
Čo Vám napísal diskutujúci 'maldovar,' to ma nezaujíma, to si vybavte s ním.
A k téme článku blogera J. Kmeťa - pán anton000, nerobte tu zo seba "chrumkavého" a spomeňte si, čo všetko ste už na adresu Rómov popísali - napr. aj v diskusii pod mojím článkom o zavedení výuky kodifikovanej rómčiny na Prešovskej univerzite v Prešove.
Na Vaše tvrdenie, že som nepríčetný, reagovať nemienim - skĺzate do urážok, osobných invektív - lebo inak asi ani neviete.
 

Pan Droppa

Vy zijete v takzvanej demokracii uz 30 rokov a este vam nedoslo co vlastne ta
demokracia je.Demokracia je v nadolezitejsom rade RESPEKT,o ktorom vy nic
zda sa neviete. Vy tu horlivo vypisujete cele tony "slnieckarskych mudrosti" a vsetko mimo
vasho presvedcenia je pre vas neprijatelne.Priliz lahko sa uchylujete k odsudzovaniu
namiesto skumania a nasledneho POSUDZOVANIA.
Ja som opustil svoju vlast prave kvoli bolsevickym HARAKTEROM ako ste Vy.
V anglickej kulture uz maju na vas tip aj oznacenie,"busy body",slovensky
ekvivalent "uzitocny hlupak".
Ano, som fanuskom LSNS pretoze tam nikoho ineho na nestatie nemate,mozno
najnovsie to moze byt Slovenska Liga.
Ten bozi tvor Dorium Maldovar, by si zasluzil za svoju drzost a nerespekt, ho nielen vymazat ale aj poriadne
nakopat do zadku a aj do predku,pretoze je to ubohy zbabelec bez mena,ktory
beztrestne uraza ludi s tichym suhlasom redakcie Sme.blog.
Vo vasej provincialnej dusicke vy ani netusite preco pisem niektore nazory ktore
ktore su zalozene na skutocnych skusenostiach,namiesto vasich znalosti
zalozenych na Rudom prave.
Pan Droppa,ja sa na vas nehnevam, ako by som aj mohol,ved vy ste nevinny.
 

Na Vaše úbohé, hnusné urážky...

...na moju adresu, citujem Vás:
"Ja som opustil svoju vlast prave kvoli bolsevickym HARAKTEROM ako ste Vy."
a tiež:
"Vo vasej provincialnej dusicke vy ani netusite preco pisem niektore nazory ktore
ktore su zalozene na skutocnych skusenostiach,namiesto vasich znalosti
zalozenych na Rudom prave."
nemienim reagovať. Nemá to zmysel. Ale jedno spravím, veľmi pravdepodobne: Napíšem na svoj blog článok,ktorý bude venovaný špeciálne Vám a Vám podobným. Za to mi ešte akože stojíte, inak akurát tak za fajku dymu, ako sa vraví.
Ale to, že ste ma nazvali "boľševickým harakterom" a pod. - tak to teda "máte u mňa."
Na druhej strane - konečne ste mi potvrdili to, čo si mám o Vás myslieť a čo si aj myslím. Špeciálne na Vás platí to, čo povedal Fedor Gál v rozhovore, ktorý som s ním robil, je zverejnený na mojom blogu, 11. XI. t. r.
 

Tak vidite pan Droppa

toto vsetko ste si mohol usetrit keby ste sa Vy nezacal so mnou a uplne
zbytocne tahat za prsty,pretoze ako som Vam uz predtym napisal,ja
dokazem byt tiez hnusny.
Priatelska rada:nabuduce ked sa budete musiet za kazdu cenu o mne
vyjadrovat,tak pred pisanim trosku uvazujte,pretoze Vy mna vobec ani
nepoznate.
 


Najčítanejšie


 1. Michael Achberger: Toto pred spaním nejedzte... 8 871
 2. Michal Šimečka: Ešte stále si myslíte, že nás Čína zachráni? 5 037
 3. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 4 811
 4. Juraj Štubniak: Sledujú nás? 3 752
 5. Ivan Mlynár: Je Jaroslav Spišiak druhým omylom ministra vnútra Romana Mikulca ? 3 533
 6. Ladislav Rohoska: Kto to chce dnes povaliť Matovičovu vládu? Pozri, kto to hovorí 2 597
 7. Rudolf Pado: Hyeny medzi nami 2 221
 8. Ivan Bošňák: Krajniak, Sulík, Heger: K TABULI a rátame! Ako na ekonomické stimuly. 1 992
 9. Yvona Horňáková: Máte doma predškoláka? – Jednoduché aktivity, ktoré ho lepšie pripravia na vstup do školy 1 739
 10. Vladimír Seman: Slovenský test na koronavírus existuje 1 665

Rebríčky článkov


 1. Viliam Majda: Pokračovanie Čo navrhuje spoločenstvo Európskych železníc pri EU a čo potrebuje doprava?
 2. Juraj Kováč: O kolektívnej ekonomickej (ne)imunite
 3. Štefan Vidlár: Monštrum Covid
 4. Radovan Čipka: Podvodníkom sa darí s kryptomenou
 5. Jakub Tinak: Roky desaťnásobne preplácam mobilných operátorov
 6. Vladimír Seman: Slovenský test na koronavírus 2.
 7. Zuza Ferenczová: ACH, MONIKA ! / denník korona vírusu 10
 8. Miroslav Sabol: Je COVID-19, rovnaký ako SARS ? Ako dlho prežije na povrchoch ?
 9. Štefan Vidlár: Priatelia!
 10. Dušan Seberíni: Vari sa lekári začnú zobúdzať ?


Už ste čítali?